Pogumované kolieska a valce pre priemyselné využitie

Pogumované kolieska a valce pre rozmanité priemyselné odvetvia

Pogumované kolieska, valce, kolesá a iné diely sú oveľa lepšie chránené voči korózii, erózii, vplyvu chemických látok či mechanickému opotrebeniu. Tajomstvom je ochranná vrstva gumy, ktorá sa nanáša na podkladový materiál konkrétneho výrobku. Pogumovanie je špecifickým procesom, ktorý si vyžaduje nielen skúsenosti a odbornú prípravu, ale aj požadované materiálové, technické a priestorové vybavenie.

Štandardne sa využívajú materiály v rôznych kombináciách prírodného a syntetického kaučuku (v závislosti od  charakteristík konkrétneho dielu aj od požiadavkách zákazníka na osobité vlastnosti pogumovaného dielu ako je napríklad tvrdosť, teplotná odolnosť a pod.).

Pogumované kolieska
Pogumované valce

Pogumované kolieska a ich využitie

V Lusik Trade sa sústreďujeme na pogumované kolieska, kolesá a valce, ktoré majú rôzne využitie a sú na nich kladené špecifické požiadavky. V našich priestoroch pogumovávame diely použiteľné v mnohých oblastiach priemyslu.

Možno spomenúť strojárstvo (výroba strojov), oceliarstvo (výroba kovov a ocele), papiernictvo (výroba papiera a výrobkov z papiera), textilný priemysel (výroba textilných produktov), baníctvo a ťažobný priemysel (spracovanie nerastných surovín), sklárstvo (výroba výrobkov zo skla), elektrotechnické odvetvie (výroba elektriny, ale aj elektronických súčiastok), potravinárstvo (spracovanie potravín), chemický priemysel (spracovanie gumy, plastov a ropy), odpadový priemysel (separácia odpadu, čističky vody) či stavebníctvo (výroba aj spracovanie stavebného materiálu).

Pogumované kolieska a valce sú štandardnou súčasťou baliacich strojov a liniek, valčekových a pásových dopravníkov alebo pri aplikáciách, v ktorých je potrebné použite silikónu.

Pogumované kolieska na mieru

Pogumovanie – to je vulkanizácia gumy vo vulkanizačnej peci/kotle pri špecifickej teplote a tlaku, ktoré upravujú vulkanizačnú zmes. Tá je následne aplikovaná na daný produkt a výsledkom sú pogumované kolieská, valce a ostatné produkty spĺňajúce požadované odolnostné, trváce a iné úžitkové parametre zaisťujúce minimálne opotrebenie, dlhú životnosť aj bezchybnú funkčnosť pri používaní.

V Lusik Trade dbáme na presnosť a detailné spracovanie, ktorému predchádza dôsledný návrh. Pogumované kolieska, valce a ostatné diely pre vás vyrábame v rozličných rozmeroch, aby výsledné produkty dokonale zapadli do vašich projektov. Nezľakneme sa žiadneho, ani atypického riešenia.

Pridajte sa aj vy k našim spokojným klientom.

pogumovaný valec